24 lutego 2023 zbiórka darów

W rocznicę napaści na Ukrainę odbędzie się przed halą Areny zbiórka darów ze szkól gliwickich oraz mieszkańców, połączona z występem chóru ukraińskiego oraz zespołów muzycznych “W sam raz” oraz “Honky Tonk”.

Festyn dla uchodźców wojennych

3 stycznia tego roku na ternie parkingu przy wydziale Matematyki Stosowanej zrobiliśmy Noworoczny Festyn dla uchodźców wojennych połączony z przekazywaniem darów dla dzieci wszystkich narodowości.

Festyn integracyjny dla dzieci

Wraz z Politechniką Śląską w Gliwicach zorganizowaliśmy festyn integracyjny dla dzieci.

Pierwszy konwój z Niemiec

Na początku wojny przez brak działającej infrastruktury magazynowej pierwsze 40 ton darów ominęło Gliwice. Dotarły jednak we właściwe ręce. W Krakowie zostały przepakowane na ukraińskie ciężarówki i pojechały bezpośrednio do naszych walczących sąsiadów.

Wysłaliśmy z pomocą humanitarną jedenaście 40-tonowych ciężarówek oraz kilkanaście mniejszych transporterów o łącznej wadze około 300 ton!

Trollinger Marathon to w Heilbronn jedno z największych wydarzeń sportowych (6-7 tysięcy uczestników!).
Nasza fundacja, przy pomocy Związków Zawodowych “IG Metall Audi Neckarsulm” oraz grupy “Ukraine Hilfe Kleingartach”, zbierała datki pieniężne (częstując darmowa kawa i słodyczami) a podczas nawiązanych rozmów dala możliwość bliższego zapoznania się z działalności fundacji Eugeniusz&Friends.

“Sąsiedzka Pomoc” powstała dzięki ogromnej życzliwości i zaangażowaniu ze strony kierownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach i poparciu władz Miasta Gliwice. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana prof. Krzysztofa Czapli, którego optymizm i wiara w znacznej mierze przyczyniła się do realizacji tego projektu.

“Sąsiedzka Pomoc” służyła potrzebującym dzięki bezinteresowności, entuzjazmowi i pracowitości wolontariuszy i ludzi o wielkim sercu. Punkt wydawania darów był prowadzony wyłącznie przez obywateli Ukrainy, którzy starali się stworzyć atmosferę szacunku i godne warunki dla wszystkich przychodzących.