Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży,
jeśli się ją dzieli.

Kim jestśmy

Eugeniusz & Friends Fundacja

W 1989 r., wieku 20 lat wyemigrowałem do Niemiec, a wraz ze mną sporo moich kolegów z sąsiedztwa. Nikt z nas nie znał języka ani obyczajów panujących po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Przeszliśmy przez ośrodki dla emigrantów i szkolenia z przystosowania się do nowych warunków.

Przeżyliśmy rozłąkę i tęsknotę za krajem i najbliższymi. Na własnej skórze doświadczyliśmy tego co oznacza „nowy początek” w innym kraju. Dlatego łatwo jest mi zrozumieć ludzi, którzy uciekając przed wojną, przemocą czy biedą, przekraczają obecnie granice Polski w poszukiwaniu...

Czytaj wszystko.
Jolanta Wykręt-Pawelec

Jak możesz nas wesprzeć?

Gliwice, ul. Akademicka 29

Nasza Fundacja aktualnie wspiera uciekinierów wojennych z Ukrainy poprzez udzielanie im szeroko rozumianej pomocy rzeczowej w punkcie przekazywania darów znajdującym się w Gliwicach przy ul. Akademickiej 29 (teren lodowiska TAFLA). Punkt rozpoczął działalność 4 kwietnia oferując potrzebującym żywność, artykuły higieny osobistej, akcesoria dla dzieci, odzież i wiele innych; przy czym niemal wszystkie oferowane rzeczy są nowe, zazwyczaj wysokiej jakości. Przeważająca większość darów pochodzi od wielonarodościowych darczyńców mieszkających w Niemczech, którzy wspierają Polaków udzielających pomocy uciekinierom z Ukrainy, co nasunęło nam pomysł, aby miejsce to nazywać „Sąsiedzką Pomocą”.

Aktulaności

Sąsiedzka Pomoc

"Sąsiedzka Pomoc” powstała dzięki ogromnej życzliwości i zaangażowaniu ze strony kierownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach i poparciu władz Miasta Gliwice. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana prof. Krzysztofa Czapli, którego optymizm i wiara w znacznej mierze przyczyniła się do realizacji tego projektu.

Sąsiedzka pomoc

Punkt rozpoczął działalność 4 kwietnia oferując potrzebującym żywność, artykuły higieny osobistej, akcesoria dla dzieci, odzież i wiele innych; przy czym niemal wszystkie oferowane rzeczy są nowe, zazwyczaj wysokiej jakości. Przeważająca większość darów pochodzi od wielonarodościowych darczyńców mieszkających w Niemczech, którzy wspierają Polaków udzielających pomocy uciekinierom z Ukrainy, co nasunęło nam pomysł, aby miejsce to nazywać „Sąsiedzką Pomocą”.

Tymczasowa strona www

Ta strona internetowa jest stroną tymczasową. Przedstawia ona tylko najważniejsze informacje. Wkrótce przygotujemy i opublikujemy docelową stronę internetową.